+48 602 641 841

peelingi

PRO POWER PEEL DERMALOGICA Najsilniejsze i najszybciej działające 3 aktywne peelingi Dermalogica, które można stosować samodzielnie lub mieszać razem, w zależności od potrzeb skóry.

Advanced Renewal Peel składa się z 30% kwasu glikolowego zmieszanego z kwasem fitynowym i ekstraktem z kwiatu opuncji figowej. Niskocząsteczkowy kwas glikolowy przenika łatwo i szybko w głąb skóry, zwiększając metabolizm komórkowy skóry.

 • poprawia elastyczność skóry
 • zmniejsza drobne zmarszczki
 • wyrównuje koloryt skóry.

Ultra Bright Peel składa się z 30% kwasu mlekowego połączonego z kwasem fitynowym, sokiem winogronowym i ekstraktami z mandarynki. Kwas mlekowy jest jednym z najbardziej skutecznych i najmniej drażniących kwasów alfa-hydroksylowych. Jest także humektantem, który poprawia działanie bariery ochronnej. Ta mieszanka antyoksydantów pomaga w zwiększeniu odnowy komórek, rozjaśnia i nawilża poszarzałą skórę.
 • zmniejsza drobne zmarszczki
 • nawilża skórę suchą i pozbawioną blasku
 • redukuje hiperpigmentację

Power Clear Peel składa się z 10% kwasu migdałowego, 2% kwasu salicylowego i 15% kwasu jabłkowego. Ta mieszanka kwasów działa antybakteryjnie i sebostatycznie, oraz minimalizuje przebarwienia pozapalne.
 • zapobiega stanom zapalnym
 • widocznie redukuje pozapalne hiperpignentacje i blizny
 • zmniejsza nadmierną produkcję łoju i oczyszcza zablokowane ujścia gruczołów łojowych

PEELING KAWITACYJNY to alternatywa dla tradycyjnej metody manualnego  oczyszczania twarzy. Usuwanie zanieczyszczeń oraz martwych komórek skóry następuje w sposób bezpieczny i pozbawiony efektów ubocznych.
Zabieg ten wykonywany jest przy pomocy urządzenia wytwarzającego fale ultradźwiękowe, które po skierowaniu na wilgotną skórę wywołują efekt kawitacji. Rozpylona na skórze woda tworzy mikroskopijne pęcherzyki wypełnione rozrzedzonym gazem, które pod wpływem drgań ultradźwiękowych gwałtownie pękają. W wyniku tych działań dochodzi do rozbicia martwych komórek i odsłonięcia młodszej warstwy skóry, wolnej od nadmiaru łoju, bakterii czy substancji toksycznych. Peeling kawitacyjny charakteryzuje się bezbolesnym i bezpiecznym przebiegiem, co jest niewątpliwie jego zaletą.
Głównym efektem peelingu kawitacyjnego jest:

 • uzyskanie odświeżonej i oczyszczonej skóry.
 • Oprócz efektu świeżości, skóra zyskuje poprawę krążenia, w skutek dotleniającego, nawilżającego i odmładzającego skórę mikro-masażu wywołanego drganiami fal ultradźwiękowych.
 • W wyniku poprawy krążenia skóra pobudza swoje komórki i zmusza je do naturalnej odnowy.
 • Usuwane są również wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, zaskórniki czy wągry, w wyniku czego uzyskiwany jest efekt sterylizacji.
 • Dodatkowymi zaletami jest wygładzenie zmarszczek oraz delikatny masaż twarzy.

Peeling ultradźwiękowy przygotowuje również skórę do innych zabiegów kosmetycznych, poprzez umożliwienie skuteczniejszego wchłaniania preparatów kosmetycznych.
Zabieg ten przeznaczony jest głównie do bardzo wrażliwej, delikatnej oraz cienkiej skóry, skłonnej do podrażnień i posiadającej rozszerzone naczynka. Stosowany jest również jako bezinwazyjny zabieg oczyszczający dla skóry trądzikowej.

PEELINGI  CHEMICZNE

Peelingi chemiczne, są obecnie  najczęściej wykonywanymi zabiegami w gabinetach kosmetycznych. Polegają na wywołaniu kontrolowanego złuszczania naskórka i/lub górnych warstw skóry właściwej przy użyciu różnych roztworów chemicznych w celu usunięcia zmian chorobowych, defektów kosmetycznych oraz poprawy wyglądu skóry. Podczas kuracji usunięta zostaje warstwa martwych komórek naskórka, a odsłonięte zostają świeże komórki.
Usunięcie warstwy powierzchniowej inicjuje odpowiednią odbudowę i przebudowę głębiej położonych komórek skóry co powoduje, że jest ona jędrniejsza, bardziej sprężysta i dłużej zachowuje młodość. Stosowanie peelingów poprawia budowę i funkcje skóry, poprawia jej elastyczność, nawilżenie a efekt widoczny jest jako odmłodzenie i rewitalizacja.
Odpowiedni rodzaj zabiegu jest dobierany indywidualnie po ocenie stanu miejscowego skóry i uwzględnieniu potrzeb pacjenta.
Peelingi zazwyczaj wykonuje się w seriach /zwykle ok. 4-8/w celu stopniowego pogłębiania i utrwalania efektów zabiegu.
Peeling chemiczny jest doskonały dla osób w każdym wieku :

 • reguluje skórę i ściąga pory nastolatkom,
 • pomaga zachować gładką i promienną cerę dwudziestolatkom,
 • po trzydziestce poprawia odcień i ujednolica kolor skóry oraz pozwala na ekspresową odnowę skóry dojrzałej.

Większość z nich, to peelingi opracowane z myślą o osobach czynnych zawodowo, a ich stosowanie nie jest czasochłonne i nie wymaga rezygnacji z życia zawodowego czy towarzyskiego.

error: Content is protected !!