•RETINO BOOSTER

Home »  •RETINO BOOSTER

Marka DOTTORE stworzyła innowacyjny zabieg – RETINO BOOSTER przywracający zmieniony stan równowagi naszej skóry. Jest to zabieg intensywnie odmładzający i odbudowujący strukturę skóry twarzy, szyi i dekoltu. Wykorzystuje on silnie, synergistyczne działanie witamin A i C.
Zabieg przeznaczony jest dla  osób, u których pojawiają się problemy ze zmianami trądzikowymi, lub widocznymi objawami starzenia się skóry: utrata jędrności, kurze łapki wokół oczu, zmarszczki mimiczne, przebarwienia, a także dla osób ze skórą szarą i pozbawioną blasku.

Retino booster to peeling dwufazowy, łączący peeling chemiczny z aktywną maską zawierającą kompleks retinol + retinyl retinoate (pochodna witaminy A).
W pierwszej fazie zabiegu na skórę twarzy, szyi i dekoltu aplikowany jest antyoksydacyjny peeling żelowy (15% witaminy C + 15% kwasu cytrynowego). Peeling delikatnie oczyszcza i rozjaśnia powierzchnię skóry i przygotowuje ją do aplikacji składników aktywnych drugiego etapu zabiegu.

W drugiej fazie zabiegu nakładana jest maska zawierająca: 4% kompleks retinol + retinyl retinoate, system rozjaśniający skórę i przeciwdziałający powstawaniu przebarwień WhiteTen®, odżywczy olej z awokado oraz lipoproteiny i lipoaminokwasy z oleju kokosowego.
Ponieważ po aplikacji i wmasowaniu maski w powierzchnię skóry należy pozostawić ją na 6–8h, klientka zostaje z nią i zmywa ją w domu.
W trzeciej lub czwartej dobie po zabiegu może nastąpić delikatne złuszczanie skóry połączone z jej tkliwością.

W trakcie zabiegu usunięty zostaje martwy naskórek, intensywnie pobudzana jest odnowa komórkowa. Efektem kuracji jest odświeżona i wygładzona skóra, a także rozjaśniony i wyrównany koloryt, przy jednoczesnym, minimalnym jej podrażnieniu. Zmarszczki są zredukowane i miej widoczne.
Po zabiegu rekomendowane jest stosowanie intensywnie odbudowującego kremu Retino PA, kremów z filtrem słonecznym SPF 50 oraz unikanie ekspozycji na słońce.

Najlepsze rezultaty i najwyższą skuteczność daje wykonanie serii 4—5 zabiegów w odstępach 2—3 tygodni.